DVD Pisani Slon

tl_files/press/DVD_Pisan_slon.jpg

Društvo za oživljanje zgodbe 2 koluta je izdalo svoj prvi samostojni DVD Pisani Slon. Gre za zbirko desetih najboljših in nagrajenih kratkih animiranih filmov za otroke in mlade, ki jih je Društvo za oživljanje zgodbe 2 koluta zanje izbralo iz Otroškega in mladinskega programa Slon na Mednarodnem festivalu animiranega filma Animateka 2008.

Na enem mestu so zbrane vrhunske animacije: Moj srečni konec, Čevelj, Zgodaj ali pozno (najboljši film po mnenju občinstva), HuHu Pole Hole, Astonovi kamni, Veliki načrti, Velike ambicije, Hladilnik, KJFG št. 5 in najboljši animirani film na Animateki 2008 po mnenju otroške žirije Mala Vasilisa. Vsak film ponuja tudi vrstico za pogovor z otrokom, izhodišča za pogovore, ki vodijo otroka k razmišljanju o videnih vsebinah.

Na DVD-ju so še trije kratki animirani filmi, ki so jih naredili otroci na delavnicah animiranega filma v organizaciji Vzgojno-izobraževalnega programa Slon. Družabnik DVD-ja Pisani Slon je Zbornik Slon (2008), kjer lahko najdete dodatna izhodišča za pogovor ob gledanih filmih

Cena: 10 €

DVD Pisani Slon lahko  naročite na: info@animateka.si ali pa ga kupite v Knjigarni Kinodvora v Ljubljani.

Distribucija po knjigarnah in knjižnicah Buča.