Vesele novice iz Animator festa!

Glavna nagrada in posebna omemba žirije gre....Društvu Slon za film Amarisi Amari in Beseda ni konj!

Kot je za filme značilno, se njihova pot po koncu snemanja šele zares začne. Tudi mi svoje najboljše pridno pošiljamo na filmske festivale po svetu in pogosto se razveselimo takih in drugačnih priznanj.

Festival Animator fest, ki je potekal od 1. do 5.9. v Jagodini, Srbija, nas je kar dvojno razveselil. Prejeli smo namreč glavno nagrado žirije (Grand Prix) za film Amarisi Amari in posebno omembo žirije za film Beseda ni konj.

Žirijo so sestavljali Fernando Garlito iz Portugalske, Core Rioboo in Andres Domenech Alcaide iz Španije. Na festivalu pa se je poleg nagrajenih dveh predvajalo še šest naših filmov.

Čestitke avtorjem in mentorjem ter hvala vsem, ki so nas pri tem podprli!

Amarisi Amari
Avtorji: Ahac Mahkovič Oskar F. Pšaker Kaja Smrekar Uma Mavrič Lobe
Mentorici: Marie Paccou Jelena Dragutinović
Produkcija: 2 koluta