Poletna Animateka

Z našimi partnerji iz Društva 2 koluta sodelujemo priorganizaciji šeste Poletne Animateke! Se vidimo na brezplačnih delavnicah avgusta, prav tako pa prisrčno vabljeni tudi na ogled odličnih animiranih filmov!

Med 23. julijem in 6. avgustom 2020 Poletna Animateka znova prinaša brezplačne delavnice in filmske projekcije pod milim nebom v centru Ljubljane!

Na ogled bo program lanskih prejemnikov študentskih in prvih stanovskih nagrad Društva slovenskega animiranega filma. Z drugim delom programa pa napovedujemo 17. edicijo Mednarodnega festivala animiranega filma Animateka, ki bo potekal med 30. novembrom in 6. decembrom in na katerem si boste lahko ogledali retrospektivo hrvaške animacije. Tako vam v sodelovanju dveh partnerskih festivalov iz Hrvaške prinašamo bero najboljših glasbenih animiranih videospotov s festivala Supertoon iz Šibenika in nagrajene filme s festivala Animafest Zagreb. Šesto Poletno Animateko pa bomo sklenili s projekcijo odličnega celovečernega animiranega dokumentarca Švicar Chris. Vstop je prost.

PROJEKCIJE

23. julij, 21:30, Odprti oder na Letnem kinu Slovenske kinoteke

Nagrajeni kratki animirani filmi DSAF 2019 (14+)

Program lanskih prejemnikov študentskih in prvih stanovskih nagrad Društva slovenskega animiranega filma. Med njimi tudi kultni film Poskušaj migati dvakrat, Zvonka Čoha in Milana Eriča, prejemnikov Nagrade Saše Dobrila za življenjsko delo  na področju animiranega filma.

Narezano življenje, Peter Bizjak, Slovenija, 2019, 0'33''

Perje z vonjem morja, Žoel Kastelic, Slovenija, 2019, 3'28''

Soma, Sandra Jovanovska, Slovenija, 2019, 9'05''

Koyaa – Izmuzljivi papir, Kolja Saksida, Slovenija, 2019, 3'

Liliana, Milanka Fabjančič, Slovenija, 2019, 7'

Celica, Dušan Kastelic, Slovenija, 2018, 12'

Poskušaj migati dvakrat, Zvonko Čoh in Milan Erič, Slovenija (Jugoslavija), 1986, 30'

4. avgust, 21:00, Mestni trg, Pritličje

Najboljši kratki animirani filmi s festivala Supertoon 2019 (14+)

Izbor najboljših animiranih glasbenih videospotov s celega sveta, ki so bili lani predvajani na Mednarodnem festivalu animacije Supertoon v Šibeniku.

Things were better before – Tankus the Henge, Lu Pulici, Italija, 2018, 6'

Don't Get Captured – Run The Jewels, Chris Hopewell, Velika Britanija, 2017, 3'15''

IoTus – UqiYO, Takuto Katayama, Japonska, 2018, 4'07''

Saba – Samantha & Sabrina, Marie Larrivé & Lucas Malbrun, Francija, 2019, 3'48''

PuWu-R2 – Nonexistent Music Band, Sasha Svirsky, Rusija, 2018, 1'16''

Invisible – Capital Inicial, Daniel Ferreristico, Brazilija, 2019, 3'51''

Lystfiskeren - SØREN LAU, Sara Aunbirk, Danska, 2018, 5'34''

Fill the Skies – Como Asesinar a Felipes Ft. Chino Moreno, Leonardo Beltrán, Čile, 2018, 4'07''

A Pearl – Mitski, Saad Moosajee, Italija, 2018, 3'49''

Jazz Foo Foo – Winterplay, Emanuele Kabu, Italija, 2018, 3'49''

My Bird – Fabiola, Gwendoline Gamboa, Belgija, 2018, 3'44''

Right Now – ABOP, Katrin Novaković, Hrvaška, 2018, 4'51''

Soon Goodbye, Now Love – Tom Rosenthal, Daniela Sherer, Velika Britanija, 2018, 1'58''

Love is Bigger than Anything In It's Way – U2/Beck Remix, Broken Fingaz Crew, Israel, 2018, 3'39''

Annihilation Song – Rubblebucket, Amanda Bonaiuto, ZDA, 2018, 3'52''

Dreams – Zhu&Nero, Elliott Sellers & Erik Ferguson, Velika Britanija, 2018, 4'23''

5. avgust, 21:00,Mestni trg, Pritličje

Nagrajeni kratki animirani filmi s festivala Animafest Zagreb (14+)

Izbor odličnih kratkih animiranih filmov, ki so prejeli velike nagrade za najboljši animirani film na preteklih edicijah priznanega Svetovnega festivala animacije Animafest Zagreb.

Satiemania, Zdenko Gašparović (Zagreb Film), Hrvaška,  1978, 14'15''

Oče in hči/Father and Daughter, Michael Dudok de Wit (Claire Jennings, Willem Thijssen), Nizozemska, 2002, 8'30''

Sanje in želje – Družinske vezi/ Dreams and Desires – Family Ties, Joanna Quinn (Beryl Productions/S4C), Velika Britanija, 2006, 9'

Oh Willy…, Emma De Swaef, Marc James Roels (Beast Animation, Polaris Film Production, Vivement lundi!, Il Luster Production), Belgija, Francija, Nizozemska, 2012, 16'50''

Nočna ptica, Špela Čadež (Bonobostudio, Finta, RTV Slovenija), Slovenija, Hrvaška, 2017, 8'46''

Acid Rain, Tomek Popakul (Animoon), Poljska, 2019,  26'

6. avgust, 21:30, Odprti oder na Letnem kinu Slovenske kinoteke

Švicar Chris, celovečerni animirano-dokumentarni film (14+)

Hrvaška, januar 1992. Sredi divjanja vojne ob razpadu Jugoslavije mladega švicarskega novinarja Chrisa najdejo mrtvega v skrivnostnih okoliščinah.  20 let po Chrisovi smrti se njegova sestrična, režiserka Anja Kofmel, poda na lov za namigi, s katerimi bi prišla do odgovorov.

DELAVNICE

Pridružite se nam pri ustvarjanju animiranih filmov na brezplačnih delavnicah na prostem!

Za udeležbo je obvezna prijava na info@animateka.si

4. in 5. avgust, 18:00 - 20:00, Prešernov trg, Čopova ulica, Wolfova ulica

Delavnica pikselacije

Delavnica bo potekala v tehniki pikselacije. Gre za stop animacijo, kjer animiramo ljudi, ki jih premikamo sličico za sličico.

6. avgust, 22:30 - 23:30, Muzejska ploščad Metelkova

Delavnica risanja s svetlobo (10+)

Delavnica bo potekala v tehniki pikselacije, kjer bomo sličico za sličico zajemali premikanje svetilk udeležencev.

Produkcija: Društvo 2 koluta, Društvo Slon

V sodelovanju z: Slovenska kinoteka, Odprti oder, Pritličje, Maki ma kino

Programski partnerji: Društvo slovenskega animiranega filma, Supertoon, Animafest Zagreb

Sponzor: Javna razsvetljava Ljubljana

Projekt finančno podpira Slovenski filmski center, javna agencije Republike Slovenije.