Sobotni filmski klub v Balassijevem inštitutu

Madžarske risanke in otroške delavnice animiranega filma, ki so potekale ob sobotah na Balassijevem inštitutu, bomo s septembrom preoblikovali v Sobotni filmski klub.

Način dela bo pritegnil zlasti otroke, ki so se z animiranim filmom že srečali in so se pripravljeni preizkusiti v zahtevnejših nalogah. Spoznavali bodo umetnosti in obrti, ki sodelujejo v animaciji, s pomočjo likovne beležke raziskovali svoj likovni izraz ter se urili v abstrahiranju, povezovanju znanja, samostojnosti in skupinskem delu.

V okviru Sobotnega filmskega kluba se bodo otroci posvetili nalogam, v katerih bodo raziskali gib, zvok, svetlobo, prostor, ritem in zgodbo. Ob igri, umetniških referencah, kratkih predavanjih in hkratnem spoznavanju madžarske kulture v prostorih inštituta bodo poiskali načine, kako posamezne elemente povezati v smiselno, skladno, zaključeno in povedno celoto. Ob koncu drugega semestra bodo pripravili zaključno projekcijo svojega animiranega filma in poskrbeli, da se bo dogodek v podrobnostih in celoti približal izkušnji v kinu.

Starši so ob vsakem srečanju dobrodošli, da posedijo ob kavi v knjižnici Balassijevega inštituta.

Udeleženci kluba
starost: 9—12
število: 7—10

Predvideni datumi ustvarjalnih sobot:

1. semester: 14. 9. 2019 | 12. 10. 2019 | 16. 11. 2019 | 7. 12. 2019 | 11. 1. 2020
2. semester: 8. 2. 2020 | 7. 3. 2020 | 11. 4. 2020 | 9. 5. 2020 | 13. 6. 2020

Ustvarjalne sobote se odvijajo med 10. in 13. uro na Balassijevem inštitutu na Barvarski stezi 8 v Ljubljani. O morebitnih spremembah bodo starši otrok obveščeni po elektronski pošti vsaj 2 tedna vnaprej.

Prijava v prvi semester 2019/2020

Elektronski prijavni obrazec najdete na tej povezavi.

Prijave potekajo do zapolnitve 10 prostih in 3 rezervnih mest.

Vabljeni!